1. W Elektrowni Jądrowej…

1. W Elektrowni Jądrowej Leningrad – 2, pierwszy z nowo budowanych reaktorów WWER – 1200 osiągnął moc minimalną pozwalającą na przeprowadzenie charakterystyk neutronowych oraz pozwalającą na zbadanie systemów bezpieczeństwa.
2. W październiku tego roku zostanie wyłączona najdłużej obecnie pracująca elektrownia jądrowa w USA – Oyster Creek. Obecnie w elektrowni pracuje około 500 osób. Elektrownia pracuje od 1969 roku, zainstalowany jest w niej reaktor BWR o mocy 636 MWe.
3. Ukraina jest zainteresowana budową nowych bloków jądrowych w Indiach.
„Ukraina jest gotowa do udziału w budowie nowych bloków jądrowych i modernizacji istniejących już instalacji” – powiedział, wicepremier Stefan Kubin.
Dodatkowo nadmienił, że Ukraina jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe w Indiach. Eksport Ukraińskich towarów do Indii wzrósł w ciągu 11 miesięcy o 27,7%.
4. Rozpoczęto proces załadunku paliwa jądrowego w trzecim bloku elektrowni jądrowej Ohi. Planowane wznowienie pracy reaktora przewiduje się na połowę 2018 roku. Blok czwarty tej elektrowni również ma wejść ponownie pracy w tym roku.
5. Kolejny (339) raport TEPCO na temat przechowywania materiałów promieniotwórczych oraz radioaktywnej wody w elektrowni jądrowej Fukushima. Tutaj, klik!
Na zdjęciu widoczna Leningradzka Elektrownia Jądrowa, po lewej stronie widać chłodnie kominowe od nowo budowanych bloków. Po prawej 4 bloki z reaktorami RBMK – 1000.
#ejdlakazdego

Powered by WPeMatico