https://www.wykop.pl/link/5123559/sluzby-wtargnely-na-protestujacy-statek-rainbow-warrior-w-gdansku/

Na głównej jak zwykle jak w chacie obsranej gównem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak najbardziej popieram akcje polskich służb i potępiam jakiekolwiek takie protesty, które przynoszą milionowe straty, opóźnienia i wkurw logistyków, ale Ci „ekoterroryści” dużo racji mają.

Państwo z tektury zamoczonej w kale płynącym Wisłą woli importować węgiel z odległych krain, marnować miliony złotych obiecanych na budowę elektrowni atomowej, jednocześnie płacąc krocie za wydobycie węgla, który ceną nie ma szans konkurować z tym wydobytym w kopalni odkrywkowej na takiej Syberii czy innym Mozambiku jednocześnie płacąc górnikom co raz większe pensje, za pracę, która nic nie wnosi do gospodarki, zamiast przekazać te środki do służby zdrowia czy dać nauczycielom. No ale elektorat PISu to przecież nie jest inteligencja, więc zamiast dofinansowywać szkoły, żeby wyedukować inteligentne jednostki to utrzymują głodowe pensje i zabijają kreatywność w uczniach, tworząc nowe pokolenie chłopów pańszczyźnianych, którym jak Pan rzuci 500zł zabierając im 700zł to będą go wychwalać w niebosa. Ale nie o tym chciałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozamykać te kopalnie w pizdu jak Pani Thatcher to zrobiła, ułatwić gospodarstwom domowym magazynowanie naprodukowanej energii bez chorych umów na tym zmonopolizowanym rynku, a to co zostanie z tych kopalń sprzedać w cholerę ew. otworzyć muzeum i przeznaczyć środki na chociaż jedną elektrownię atomową, tak samo z pensjami górników, prezesów i innych darmozjadów z kopalń, dalej inwestować wszystko w odnawialne źródła energii i atom.

Szkoda, że dopiero jak ceny prądu wystrzelą na orbitę w połączeniu z pnącą się w górę inflacją to część ludzi się obudzi i może ktoś coś z tym zrobi, ale pewnie sam siebie skarze na przegranie następnych wyborów, bo tak jak za Pinocheta wyszli komuniści protestować, tak tutaj wyjdą górnicy z rodzinami, pokręcą chwilę Małysza, spalą kilka opon, pojęczą i im się znudzi w kilka tygodni. A jak nie, to kilka armatek wodnych, wozów z LRADem (urządzeniem dźwiękowym dalekiego zasięgu) i rozgonić to towarzystwo w cholerę.

Postęp jest nieunikniony i nikt nie ma prawa go blokować, a kto kwestionuje ocieplenie klimatu ten jest albo idiotą, albo trollem i tyle. Zarówno z lewej jak i z prawej strony. Bo drodzy #4konserwy gdy temperatury w Afryce wzrosną do takiego poziomu, że nie będzie się tam dało żyć, to gdzie uciekną te miliardy osób? Oczywiście, że na północ i wasze sny o białej europie, czy o Polsce będącą „białą wyspą” dla expatów z europy zachodniej i stanów zmęczonych życiem w multi-kulti utopii pójdą w rozsypkę. Sami na siebie kręcicie bata #energetyka #neuropa #atom