Cześć Mirki i Węgierki,…

Cześć Mirki i Węgierki, dzisiaj na pierwszy plan lecą dwa raporty.

1. World Nuclear Performance Report 2018 (.pdf)
W tym raporcie znajdziecie informacje o stanie światowej energetyki jądrowej na rok 2018. Dla tych, którzy nie lubią czytać to jest dużo przyjaznych wykresików do przejrzenia.

2. The Full Costs of Electricity Provision (.pdf)
Ten raport jest typowo ekonomiczny, bardzo konkretnie podchodzący do kosztów w energetyce jądrowej. Jeżeli całością nie jesteście zainteresowani to przejrzyjcie chociaż spis treści, może akurat coś ciekawego dla siebie znajdziecie.

3. W roku 2017 energetyka jądrowa w Rosji pobiła rekord w produkcji energii elektrycznej, w skali roku pokryła zapotrzebowanie na energię elektryczną dla 18,9% odbiorców w kraju.
На долю АЭС приходится 18,9% вырабатываемой в России энергии – Росатом

4. Japoński operator jądrowy Chugoku Electric Company wystąpiło z zapytaniem do japońskiego dozoru jądrowego o ocenę zgodności niedokończonej elektrowni jądrowej Shimane-3 z nowymi standardami bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone po awarii w elektrowni jądrowej Fukushima. Budowa elektrowni rozpoczęła się w roku 2007, miała się zakończyć w 2012 roku, ale awaria w Fukushimie mocno przeszkodziła temu wydarzeniu. Klik

5. A long-pending update of Poland’s nuclear power programme is expected to be approved by the Polish cabinet by the end of 2018, according to comments by Tadeusz Skobel, a deputy energy minister. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A na obrazku, rezerwowy „dizelek” w elektrowni jądrowej z reaktorem WWER-1200.

#ejdlakazdego