Dymisje w spółce skarbu…

Dymisje w spółce skarbu państwa. Prezes i dyrektor poza firmą po publikacji o cenach prądu
Nagłe dymisje w spółce Energa Obrót. Prezes firmy zrezygnował, stanowisko stracił również dyrektor komunikacji. To odpowiedź na niedzielne publikacje mediów w sprawie podwyżek cen energii dla jednego z przedsiębiorców.

Prezes zarządu Energa Obrót Dariusz Falkiewicz złożył w niedzielę rezygnację ze stanowiska – poinformowała w specjalnym komunikacie Grupa Energa. Jednocześnie zarząd firmy odwołał dyrektora biura prasowego Andrzeja Dunajskiego ze stanowiska. Zarząd zapowiedział jednocześnie wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec innych pracowników – nie określił jednak wobec ilu i wobec kogo.

To reakcja na niedzielną publikację „Gazety Wyborczej” (gdzie jako pierwszy informację podał Krzysztofa Katka) i omówienie, które znalazło się w serwisie money.pl. Poszło o… podwyżki cen energii dla przedsiębiorców. Premier Mateusz Morawiecki konsekwentnie powtarza od kilku dni, że Polacy podwyżek nie odczują. Ceny mają się również nie zmienić w ofertach dla przedsiębiorców.

Tymczasem jeden z przedsiębiorców z Gdańska przesłał „Gazecie Wyborczej” swoją korespondencję z Energą w sprawie podwyżek cen energii. Od końca grudnia koncern chce sprzedawać mu energię elektryczną po cenie wyższej o 43 proc. Firma tłumaczy podwyżkę intensywnymi wzrostami cen na rynku. Przedsiębiorca odpisał spółce, że premier Mateusz Morawiecki obiecał w Sejmie, że „nie będzie podwyżek cen energii”. Przedstawiciel Energii odpowiedział w e-mailu: „Na ten moment informacje, na które się pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Prace nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo”.
(…)

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4710571/dymisje-w-spolce-skarbu-panstwa-prezes-i-dyrektor-poza-firma/

#polska #energetyka #energa #neuropa #4konserwy