Elektrownia Jądrowa w Oyster…

Elektrownia Jądrowa w Oyster Creek została wyłączona z eksploatacji po 49 latach produkowania energii elektrycznej.
Jest to elektrownia z jednym reaktorem BWR, była to najstarsza elektrownia jądrowa w USA, która wciąż była w eksploatacji.
Konstrukcja bloku o mocy elektrycznej 619 MW rozpoczęła się w grudniu 1964 roku, reaktor osiągnął stan krytyczny w maju 1969 roku, zaś do sieci został podłączony we wrześniu. Elektrownia weszła do komercjalnego użytku pierwszego grudnia 1969 roku, podobnie jak elektrownia Nine Mile Point 1, która obecnie jest najstarszą elektrownią w USA.

Elektrownia posiada licencję na eksploatację, aż do roku 2029. Wcześniejsze jej zamknięcie spowodowane jest zmianą polityki wodnej w stanie New Jersey. Chcąc dalszej pracy tej elektrowni Exelon musiałby wybudować chłodnie kominowe, których koszt budowy ocenia się na 800 milionów dolarów.

“I want to thank the thousands of men and women who helped operate Oyster Creek Generating Station safely for the past half-century, providing generations of New Jersey families and businesses with clean, reliable electricity,” said Bryan Hanson, Exelon President and Chief Nuclear Officer. “We will offer a position elsewhere in Exelon to every employee that wishes to stay with the company, and we thank our neighbors for the privilege of allowing us to serve New Jersey for almost 50 years.”

[Źródło, EN]
[Źródło 2, EN]

#ejdlakazdego