#gruparatowaniapoziomu Mirki…

#gruparatowaniapoziomu Mirki jest sprawa. Kumpel robi doktorat z nowych koncepcji reaktorów jądrowych. Temat dotyczy koncepcji nowego reaktora jądrowego, opartego na ciekłym paliwie uranowym (będzie to eutektyk uranu i chromu a chłodziwem będzie płynny ołów). Kolega będzie badał stany przejściowe reaktora.

Ogólnie to facet ma mózg jak sklep. Nie ogarniam połowy rzeczy o których mówi. Strasznie inteligentny facet który pochodzi z małej wioski, z wielodzietnej rodziny. Mój najlepszy przyjaciel i zwyczajnie dobry czlowiek. Czemu o tym piszę ? Bo potrzebujemy pomocy. Kolega ma szansę na wyjazd do Karlsruhe który pomoże mu w pracy nad innowacyjnym reaktorem DFRem (Dual Fluid Reaactor – który jest kominacja dwóch innych reaktorów i może być przełomem w polskiej fizyce jądrowej – całość realizowana w ramach NCBJ). Problem polega na tym że na wyjazd potrzeba 2000 euro. A Tomasz nie ma takich środków bo jak mówię – pochodzi z ubogiej rodziny. Żyje w Warszawie ledwo wiązać koniec z końcem i 2000 euro to dla niego ogromny wydatek.

W związku z tym mam do was pytanie – czy wsparlibyście zbiórkę internetowa na ten wyjazd? Całość udokumentujemy w rzetelny sposób. Chcemy zebrać 10 tys zł. Na szkołę letnia w Karlsruhe i dojazd. Szkoła kosztuje 2k euro, reszta pieniędzy na dojazd. termin płatności to 15 lipca, sam wyjazd w sierpniu.

Wsparlibyście taka zbiórkę? W moim przekonaniu warto bo to rozwój polskiej nauki i szansa na to że atom w Polsce będzie się prężniej rozwijać.

Dajcie znać czy taka akcja zbiórki miałaby sens. Jak macie pytania to śmiało. Odpowiemy na każde.

#nauka #polska #atom #energetyka #energetykajadrowa #siepomaga #studbaza