Pilne! Premier Mariusz…

Pilne! Premier Mariusz Błaszczak ogłosił, że szefem nowopowstałego Ministerstwa ds. Rewitalizacji Leja po Elektrowni Atomowej został Jacek Sasin. To właśnie on zajmie się usuwania skutków katastrofy pierwszej polskiej elektrowni atomowej
Przypomnijmy, że 25 kwietnia 2029 roku w Bełchatowie otwarta została pierwsza polska elektrownia jądrowa zbudowana przez KGHM we współpracy z amerykańską firmą NuScale Power.

Jestem absolutnie pewien, że będzie działać bez zarzutu i przez długie lata dostarczać Polsce czystej, taniej energii – powiedział Jacek Sasin na ceremonii uruchomienia reaktora im. Jarosława Kaczyńskiego.

Do wybuchu doszło następnego dnia nad ranem.

Ludzie prokuratora generalnego Patryka Jakiego błyskawicznie ustalili, że winę za tragedię ponosi Donald Tusk. Temat zagospodarowania przestrzeni gigantycznego leja w miejscu Bełchatowie pozostawał natomiast otwarty. Aż do dzisiaj.

– Jestem absolutnie pewien, że rewitalizacja leja pójdzie sprawnie i już wkrótce pierwsze rodziny będą mogły zamieszkać w Nowym Bełchatowie – powiedział Sasin obejmując tekę ministra oraz budżet 700 milionów złotych.

Otwartą kwestią pozostaje wciąż szkodliwy wpływ utrzymującego się na Śląsku promieniowania, zwłaszcza na dzieci nienarodzone. Ale tym ma się zająć już szefowa resortu Rodziny i Polityki Społecznej Kaja Godek.

pokaż spoiler https://aszdziennik.pl/amp/134937,polska-2029-sasin-ministrem-ds-rewitalizacji-leja-po-elektrowni-atomowej?__twitter_impression=true

#energetyka #bekazpisu #heheszki #neuropa #elektrownia